Mi az a mágnesterápia és kinek ajánlott?

A mágneses terápia (vagy mágnesterápia) alatt az alacsony és magas frekvenciák által képzett mágneses mező terápiás célból való alkalmazását értjük.

A Mágneses terápia az enzimes kinetikát javítva regenerálja a sérült sejteket és újrapolarizálja a sejtmembránokat; továbbá Anti stressz hatású és elősegíti valamennyi regenerálódás: bioregenerálódás, gyulladásgátlás, ödéma eloszlatás és fájdalomcsillapítás meggyorsítását mellékhatások nélkül.

Honnan származik?

A mágnesnek, mint kezelésnek legősibb említése az Atharvavedaban jelenik meg, amely egy tudományos értekezést tartalmaz a gyógyászatról és a kezelés művészetéről.

A legendás szépségű Cleopatra-ról (Kr.e. 69-30) azt mondják, hogy egy kis mágnest hordott a homlokán, hogy csodálatos bájait megőrizze.

A természet mágneses erői nem képezték kutatások tárgyát egészen a XVI. század elejéig, amikoris a svájci alkimista és orvos P.A. Paracelsus elkezdte tanulmányozni és nyilvánossá tenni a mágnes gyógyhatását; úgy vélte, hogy a test bármelyik részének mágnessel történő kezelése bármilyen gyógyszernél jobb és gyorsabb eredményeket hoz.

Dr. Samuel Hahnemann (1755-1843), a homeopátia atyja teljesen meg volt győződve a mágnes hatásáról és annak terápiás használatát a következő szavakkal ajánlotta: “egy mágnesrúd – ha csak egy rövid időre is – a test mellé helyezve gyorsan és örökre meggyógyít súlyos betegségeket, melyekre ez a legmegfelelőbb orvosság.”

Michael Faraday (1791-1867) – aki alapvető kutatásokat folytatott az elektromosságról – volt az első Európában, aki a mágnes erejét tanulmányozta; ő volt az, aki a hatókörét mágneses térnek nevezte és aki a biomagnetika és a mágneses kémia alapjait lerakta, meghatározva, hogy minden dolog így vagy úgy mágneses és azt a mágneses tér vagy vonzza, vagy taszítja.

A XX. század közepe táján a mágnessel történő gyógyulás iránti érdeklődés nagyon gyorsan növekedett Indiában, Oroszországban és Japánban.

Csak pár évtizede annak, hogy a mágneses tereket terápiás célból használják mind privát, mind nyilvános helyeken.

Hogyan működik a mágnesterápia?

A Mágnesterápia a fizikoterápia egy formája, amely az elektromágneses energiát használja; ez egy hatékony, biztos és nem invazív kezelési mód. Az elektromos mezők és a sejtek egymásra hatnak, elősegítve ezzel a fiziológiai egyensúly helyreállítását. A terápia olyan esetekben javasolt, amikor különféle típusú sérülések miatt szükségessé válik a szövetek regenerálódásának ösztönzése.
A mágnesterápia hatékonysága?

A Mágnesterápia azért hatékony, mert az alacsony frekvenciájú mágneses mezők és a sejtek egymásra hatása következtében az egyensúly fiziológiai feltételeinek visszaállítása jön létre.

A sejtmembránokra hatnak, jobban befogadóképessé téve azokat. Ez visszaállítja a membrán korrekt potenciálját, amely alapvetően fontos a sejten belüli táplálás biztosításában.

Szervi és anatómiai szinten ezek a hatások fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és ödéma felszívódást elősegítő erővel bírnak.

Az alacsony frekvenciájú mágneses mezőknek ezen túl még különleges hatása van a kalciumionok csontszövetekbe való beépülésének ösztönzésére, szilárdítva ezzel a csonttömeget és elősegítve a törések gyógyulását.

 
Az alábbi panaszok esetén nyomatékosan javasolt a BEMER-terápia alkalmazását megelőzően orvosi szaktanács beszerzése!
  • tisztázatlan eredetű láz
  • fertőzéses megbetegedés
  • súlyos szívritmuszavar
  • súlyos pszichózis
  • kontrollálhatatlan rohammal járó megbetegedések (pl. epilepszia)
  • béta-receptor-blokkoló készítmények tartós szedése
  • kortikoszteroid hatóanyagú szerek tartós szedése
  • véralvadásgátló gyógyszerek tartós szedése