Mi az a kiropraktika – lágy csontkovácsolás, és kinek ajánlott ez a típusú kezelés?

A mozgásszervi megbetegedések korunk népbetegségének számítanak. A kiropraktika, vagy izometrikus kimozgatás egy olyan természetes terápias gyógymód, amely nem a tünetekkel, hanem az okok kezelésével foglalkozik. Ideológiája, hogy a megfelelően működő gerincoszlop ill. az egészséges életmód biztosítja testünk folyamatos egészségét és ellenálló képességét.

 

A lágy kimozgatás NEM erőből teszi helyére az ízületeket vagy oldja az izmokat, hanem a lazító és nyújtó fogássorozatok biztosítják a megfelelő eredményt!

Ahol az izmokban csomó van, ahol az ízület merev, ott nem megfelelő a vérellátás, az anyagcsere, nem tudnak távozni a méreganyagok, és nem tudnak felszívódni rendesen a tápanyagok. Az izmok rövidülése, megfeszülése rövid és hosszútávon is mérsékelt vagy elviselhetetlen fájdalmatokoz, ezt orvosoljuk ezekkel a technikákkal!

Kiknek ajánlom?

Beszűkült mozgás esetén, gerincproblémáknál, meszesedések, nyak- és vállfájdalmak oldása, szédülés, fülzúgás, fejfájás, migrén, hátfájdalom elmulasztása, derék kimozgatása, különböző lábfájdalmak, térd, boka és lábfej rendellenességek, beszűkült csípőmozgás esetén, könyök, csuklófájdalomnál, a kéz és az ujjak zsibbadásánál.

A lágy csontkovácsolást minden esetben lazító masszázs előzi meg! Az izmokat nyújtjuk, az inakat lazítjuk, kimozgatjuk a bekötött testrészeket, finom óvatos mozdulatok végzünk! Fontos a szimmetrikus helyes testtartás újbóli megtalálása. A mozgásszegény életmód, a stressz, a helytelen sportolás (nem elegendő bemelegítés és nyújtás) miatt könnyen kialakulnak fájdalmas területek az emberi szervezetben, melyek gátolják a napi feladatok elvégzését is! Ezért fontos, hogy ezeket a mozdulatsorokat elvégezzük!

Fájdalmas a lágy csontkovácsolás?

NEM! Egy csontkovács, aki jól végzi a munkáját soha nem okoz fájdalmat mivel a lágy csontkovácsolás még kíméletesebb módszer, így garantálom, hogy nem fogok fájdalmat okozni.

Miért alakulnak ki fájdalmak?

A legtöbb esetben a helytelen életmód és a mozgásszegény életforma szokott problémát okozni. Mozgás hiányában az ízületek és az izmok meg tudnak keményedni később pedig akár össze is tudnak csomósodni.

Elég egyszer elmennem egy ilyen lágy csontkovács kezelésre?

Nyilván a válasz sokkal bonyolultabb, minthogy ezt ebben a kis blogcikkben ki tudjam fejteni. Fontos egy dolgot tisztázni. A mai felgyorsult mozgásszegény világunkban már szinte minden második ember küszködik mozgásszervi problémával. Ezek a problémák egyszer valamiért létrejöttek amikor eljönmek hozzám én egy hatékony és megbízható módszer segítségével meg tudom szüntetni ezeket a tüneteket, de ha a kezelést nem követi egy életmód váltás, akkor előbb vagy utóbb megint vissza fog térni ugyanaz a probléma.

Milyen tünetek esetén NEM javasolt a kezelés?

Nyaki borda, nyaki erek meszesedése,
Csontritkulás,
Kiszakadt porckorong sérv vagy több sérv (3-4 felett),
Nyitott hátgerinc; Friss gerincsérülés,
Csigolya becsúszás, csigolya ívszakadás,
Heveny gyulladásos állapot,
Fejlődési rendellenesség,
Műtétek utáni 6-8 hetes időszak,
Várandósság,
Pánikbetegség, skizofrénia, autizmus,
Daganatos megbetegedés/sugárterápia, kemoterápia alatt állók,
Friss törések/traumák,
Friss szalagszakadás,
Trombózis,
Sztóma,
Teljes bénulás/csak tolókocsival közlekedni tudók esetén nem javasolható a kezelés.ezáltal